Shadow

Boxerul Angelo Arghira, medaliat cu argint la Cupa României

Un nou rezultat notabil înregistrat de boxerul Angelo Arghira! Pugilistul Clubului Sportiv Târgoviște a obținut, în acest week-end, medalia de argint la Cupa României de box pentru tineret, găzduită de orașul Brăila.

Boxerul clubului nostru, antrenat de Gheorghe și Alexandru Stan, a tras din greu, pe durata competiției, până a intrat în posesia argintului. În lupta pentru aur, Angelo a cedat în fața brăileanului Petrică Eduard Muset, la categoria 75 de kilograme.

Angelo Arghira a fost singurul pugilist dâmbovițean care a prins o finală la ediția din acest an a Cupei României de box pentru tineret.

În toamna anului trecut, boxerul clubului nostru a devenit campion al României la juniori.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *