Fiul domnului, ci fiul rr/omului ? Cum să faci “pe dracu-n patru”, dacă semnul crucii a devenit doar o reverență, ca și scosul pălăriei, și dacă nici Dumnezeu, nici statul (urmașul lui) nu te eliberează, de 2000 de ani, și nimeni nu mai crede în minuni și/sau vrăji? Cum să trezești un popor care doarme pentru ca să fugă de realitatea cruntă a vieții lui?
Libertate spirituală, deși nu ești Isus,
îți dai seama că ești un gândac, că ești sortit ca toată viața ta să fii un nimic, pentru că te-ai născut damnat. Te sinucizi, disperat nu
Demnitate. Dar ce poți face pentru a-i duce pe rromi spre Libertate



