Motivele pentru care țăranii români au devenit șerbi, iar țiganii au ajuns robi
Hrănirea Constantinopolului
Turcii moșteniseră de la bizantini grija și greutățile de a hrăni Constantinopolul, cetate uriașă pe acele timpuri, cu atât mai greu de hrănit cu cât nu producea nimic.
Ca urmare, porturile românești au fost transformate în raiale. De aici porneau saegii și gelepii sultanului, care stabileau prețul produselor alimentare din Țara românească și Moldova, „cămara Sultanului”.
Fără cărăușie și cu munca câmpului prost plătită, țăranii plăteau tot mai greu birurile, se îndatorau și sfârșeau prin a-și vinde pământurile.
Lipsiți de pământ, lipsiți de cărăușie, cea mai mare parte dintre țăranii proprietari sărăcesc și cad în șerbie.
De acum înainte soarta țiganilor este strâns legată de cea a țăranilor.
Apariția marilor moșieri
Cumpărând pământr...












